Печатки

Золоті печатки: чоловіча класика

Чоловічі печатки - один з найдавніших видів чоловічих прикрас, що з'явилися ще в Стародавній Месопотамії, а це приблизно IV тисячоліття до нашої ери. У ті далекі часи каблучка печатка було символом влади і високого походження роду. Звичайним людям подібні прикраси і не снилися, а якщо хто з простолюдинів знайшов і почав носити аристократичну печатку - того чекало побиття батогом (в кращому випадку) або навіть смертна кара. Цікавий факт ще й в тому, що ці печатки носилися не на пальці, як прийнято зараз, а на шиї, на спеціальному шнурку або ланцюжку.

Але в Месопотамії це було просто прикраса і символ влади, а ось в Стародавньому Єгипті чоловіча печатка стала вже магічним, окультним предметом. Єгиптяни вірили, що така каблучка здатна захистити людину від злих духів, тому печатки додатково прикрашалися різними символами і інкрустацією каменів. Але далі - цікавіше.

Настає Середньовіччя, і тут персні печатки отримали практичну користь - їх використовували в якості особистого підпису, який підробити було практично нереально. Ручна ювелірна робота завжди має певні особливості, які підробити вкрай складно, тому багато аристократів, посилаючи листи, запечатувала їх воском, скріплюючи каблучкою-печаткою. Отриманий відбиток був свого роду символом влади і значущості послання. Найвідомішою печаткою такого роду є знаменита на весь світ «Каблучка Рибака», яку носять всі Римські Папи з моменту посвяти в сан. Особиста печатка Папи для католиків - це вищий пріоритет. З такими листами та посланнями зверталися особливо дбайливо і їх доставляли максимально швидко.

На сьогоднішній день вже ніхто не використовує печатки для запечатування листів, та й листів ніхто вже практично не відправляє. Проте, чоловіча печатка все так же залишається суто чоловічою прикрасою, що символізує владу і солідність.

Види чоловічих печаток

На поточний момент існує три види чоловічих прикрас печаток:

  • Пасьянс (з 1 каменем). Печатки цього типу мають інкрустацію одного великого дорогоцінного каменю: топазу, діаманту, граната, фіаніту, оніксу, смарагду або навіть звичайної емалі. В каталозі нашого інтернет магазина пасьянс-печатки представлені великою різноманітністю вишуканих моделей з золота.
  • Кластерні печатки. Такого роду прикраси інкрустуються одним каменем середнього розміру і декількома додатковими маленькими камінцями з боків. Найбільш поширений варіант - 3 камені.
  • Печатки з розсипом каменів. Даний вид кілець передбачає наявність або безлічі дрібних каменів, або одного великого по центру з розсипом дрібних камінчиків навколо.
  • Доріжка. Виготовляється перстень з масивною прямокутною основою, на якій по діагоналі або уздовж прямокутника робиться інкрустація діамантами, оніксами або фіанітами.

Кожен вид чоловічих печаток в нашому каталозі представлений великою різноманітністю дизайнерських рішень і стилів.

Види каміння і його особливості

Для печаток за традицією використовується 5 видів каміння: гранат, онікс, димчастий кварц (раухтопаз), фіаніти і емаль. Золоті печатки з фіанітами - найбільш доступний варіант прикрас з усіх, так як це каміння штучного походження, що відрізняється високою якістю, неймовірною красою і помірною ціною.

Інкрустація онікса - це нетлінна класика для печаток, тому що даний камінь має характерний смоляний колір, ідеально поєднується з відтінками золота. Зазвичай для онікса характерно безліч різних кольорів, однак для виготовлення печаток використовується саме чорний онікс, який є рідкісним різновидом агата. Саме за рахунок його рідкості у нього досить висока ціна. Деякі люди вірять, ніби чорний онікс має лікувальні властивості і здатний «витягати» з людини хвороби, однак жодним дослідженням цю гіпотезу довести не вдалося. У будь-якому випадку, це дуже гарний і витончений камінь, що ідеально підходить для інкрустації печаток.

Раухтопаз більш відомий як темний гірський кришталь, або димчастий топаз. Камінь відрізняється характерним бурим (коричневим) відтінком, який в процесі ювелірної обробки набуває ще більш яскравий окрас. При виготовленні печаток використовуються тільки ті камені, які мають гарну прозорість, а для раухтопазу це рідкість. З огляду на це печатки з раухтопазом відрізняються досить великою ціною в своїй категорії. У будь-якому випадку, якщо ви вирішили купити печатку з інкрустацією димчастого топазу, ви не пошкодуєте - краса каменю того варта.

Гранат - ще один цікавий камінь, що має яскраво-червоний відтінок. За старих часів цей камінь називали карбункулом (вугіллячко). Через його червоний колір люди вірили, що камінь має якесь відношення до серцево-судинної системи і здатен надавати бадьорість, енергію. Багато людей говорили, ніби печатки з інкрустацією граната ідеально підходять для можновладців людей, яким була потрібна твердість духу і багато життєвих сил.

Як носити чоловічі золоті печатки

Чоловічі печатки це, по суті, ті ж персні, а тому їх рекомендується носити за тими ж правилами:

  • печатка носиться на мізинці або безіменному пальці на лівій руці;
  • лицьова частина прикраси повинна бути спрямована в сторону нігтя;
  • якщо чоловік, у якого є перстень, є главою свого сімейства, то йому належить носити печатку тільки на безіменному пальці;
  • гравірування на персні може бути спрямоване як назовні, так і всередину долоні.

На сьогоднішній день зустрічаються також люди, які носять печатку на середньому пальці руки, однак це велика помилка. Будь-яка людина, що розбирається в таких питаннях скаже, що печатку слід надягати тільки на мізинець або безіменний палець.

В каталозі ювелірної мережі «Золотий Вік» представлені чоловічі золоті печатки самих різних видів. Якщо у вас виникнуть складності з вибором ідеальної прикраси, звертайтеся до наших менеджерів за вказаними на сайті номерами.

Item(s) added to cart
Оставить отзыв
Loading...